X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی
طراح يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۵
سقف کاذب (و دکوراتیو)
دلایل استفاده از سقف کاذب
سقفهای کاذب عموماً به دلایل زیر به کار گرفته می شوند:
- عایق حرارتی مناسب – عایق صوتی مناسب – محلی برای عبور کانالهای کولر و لوله های تاسیساتی
- پنهان کردن نمای بد زیر سقف ها (به دلیل بیرون زدگی تیرها و خرپاها)
- کوتاه کردن ارتفاع سقف برخی قسمتهای ساختمان به دلیل نورپردازی و ... و در دکوراسیون اداری ، دکوراسیون مغازه ، دکوراسیون تجاری و دکوراسیون منزل برای زیباسازی طراحی داخلی

انواع سقف کاذب

  • سقف کاذب با رابیتس و اندود:

این نوع سقف کاذب متداول ترین نوع سقف کاذب می باشد.
رابیتس: رابیتس ورق فولادی مشبکی است که با مفتول یا سیم آرماتوربندی بصورت دولایی به شبکه فرعی متصل می شود. ویژگی اصلی رابیتس آن است که عمده ملات ها به آن می چسبد و ترک بر نمی دارد.
رابیتس در دو نوع مسطح و برجسته از ورق گالوانیزه ساخته می شود. نوع برجسته در دهانه های بزرگتر بکار می رود، جهت اندودکاری روی کانالهای کولر در دکوراسیون اداری ، دکوراسیون مغازه ، دکوراسیون تجاری و دکوراسیون منزل نیز از رابیتس برای اتصال بهتر اتدود استفاده می شود.

اصولاً آکوستیک یک نوع ایزوله صوتی است، که با مصالح مختلف ساخته شده و در مکان هایی که نباید صوت تولید پژواک نماید، مانند: سالنهای سخنرانی، سینما و ... استفاده می شود.
برای جلوگیری از تشدید صوت از مصالح زیر می توان استفاده کرد:
پارچه بصورت چین دار، پلاک های گچی، پلاک های چوبی، ورقه های مقوایی فشرده به رنگ سفید و سوراخدار که در بازار به آکوستیک معروف هستند (این ورقها به صورت کام و زبانه به یکدیگر و بوسیله دردرخت فلزی یا میخ ریز به زیر سازی چوبی متصل می شوند.)
در مکان های خاص مانند: استودیوها و دکوراسیون اداری ، دکوراسیون مغازه ، دکوراسیون تجاری و دکوراسیون منزل ... از ورقه های آکوستیک با یک لایه پشم وشیشه و ورق آلومینیوم استفاده می شود.

  • سقف کاذب آلومینیومی:

در این نوع سقف کاذب وسایل اتصالی همه از فولاد گالوانیزه هستند و فقط پوشش آن از جنس آلومینیوم بوده، که پشت آنرا عموماً با پشم شیشه پر کرده اند.

قبل از اجرای لبه کوبی، دور سقف با چهارتراش مناسب کلاف کشی و تراز شود. شبکه اصلی این نوع سقف کاذب از فولاد یا چهارتراش چوبی و شبکه فرعی آن باید از چوب باشد. لبه های چوبی از چوب نراد خارجی (روسی یا مشابه آن) می باشند.

  • سقف کاذب با قطعات پیش ساخته گچی:

کلیه قطعات مورد استفاده در این نوع سقف ها عموماً از جنس آلومینیوم هستند. قطعات گچی را می توان روی شبکه چوبی نیز میخ یا پیچ کرد. مزایای سقف کچی کاذب عبارتست از:
- سبکی: سقف های نمایان دارای ابعاد 62/5*62/5*2 cm و وزن kg 13 در متر مربع می باشد وسقف های پنهان به ابعاد 62/5*62/5*3 cm و به وزن kg 18 در متر مربع می باشد.
- نصب سریع و آسان: سیستم پیش ساخته و اتصالات آلومینیومی به کار برده شده سبب می گردد که نصب این محصول با سرعت بسیار و به سهولت انجام گیرد.
- سهولت در ایجاد طرح های متنوع - مقاوم بودن در برابر آتش سوزی و عدم ایجاد دود – قابل تعویض بودن قطعات - با پرداختی جزئی آماده رنگ کاری هستند – ثبات رنگ (بدون تغییر رنگ سالهای متمادی ثبات خود را حتی در برابر نور خورشید نیز حفظ می نماید.)
- ضربه پذیری: بعلت داشتن فیبر صنعتی در سقف های پنهان و توری پلاستیکی در سقف های نمایان، در برابر هرگونه ضربه اتفاقی دارای انعطاف لازم است.
- مقاومت در برابر صدا: بعلت ساختار خاص خود برای ساختمانهای مسکونی، محیط های عمومی و سالن های بزرگ بسیار مناسب می باشد.
- تهویه: سقف های گچی، حرارت و رطوبت را تنظیم و محیط را برای زندگی و فعالیت مطلوب می نمایند.
- سازگار با محیط زیست: بعلت عدم وجود مواد زیان بخش هیچگونه آسیبی به محیط زیست نمی رساند.

  • سقف کاذب فایبر گلاس و پلاستیک:
  • سقف کاذب با ورقه های نی فشرده (کانتکس):
  • سقف کاذب با ورقه های آزبست سیمان:
  • سقف کاذب تر کیبی :اجرای چند نوع سقف کاذب در کنار همدیگر و در غالب یک طرح هندسی منظم یا غیر منظم را به همراه شکست و اختلاف سطح مختلف را سقف کاذب ترکیبی گویند.

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :